Minihurtownia książek, a w niej „Kobieta na krańcu świata 2”, „Bzyk” i „Jutro przypłynie królowa”

Wiem, zestaw pewnie średnio dobrany, ale niech będzie, że tematem przewodnim są kobiety i non-fiction. Książki przeczytane w ubiegłym roku. Wszystkie trzy w jakiś sposób wywarły na mnie spore wrażenie, choć są kompletnie różne.

jpkmw

„Jutro przypłynie królowa” to jeden z głośniejszych zeszłorocznych tytułów. Reportaż Marcina Wasielewskiego o niewielkiej wysepce Pitcairn wywołał prawdziwy wstrząs. Ta idylliczna wyspa, terytorium zależne Wielkiej Brytanii, jest naprawdę piekłem dla zamieszkujących tam kobiet. Kobiet, które były (są?) wykorzystywane przez mężczyzn, również tych z najbliższej rodziny. Okropna historia, w zasadzie ciężka do pojęcia w dzisiejszych czasach, ale czy można się dziwić, skoro większość mieszkańców pochodzi właściwie od kilku osób – rozbitków z okrętu Bounty?

knks2

Majowa stosikowa „Kobieta na krańcu świata 2” to zapis drugiego sezonu programu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Martyna Wojciechowska jeździ po świecie i opowiada nam o najróżniejszych kobietach. Dzięki temu, tak naprawdę, możemy się cieszyć, że żyjemy w Europie, w Polsce, gdzie nie ma tak wielu zagrożeń. Niektóre historie są przeraźliwie smutne, niektóre budujące. Kobiety w nich przedstawione najczęściej dzielne niezwykle, choć tkwią w niezrozumiałych dla nas często sytuacjach. Bardzo ciekawe, pięknie wydane – polecam!

bmr

„Bzyk” to kolejna książka (po „Sztywniaku„) Mary Roach, którą dzięki czerwcowemu stosikowemu losowaniu, miałam okazję przeczytać. Tym razem Mary, która nie waha się zadać najbardziej krępujących pytań ani poddać najdziwniejszym eksperymentom, bada sferę bardzo ważną dla człowieka. Najbardziej skupia się jednak na sprawdzaniu badań Mastersa (najczęściej pojawiające się w książce nazwisko), ale niestety dziś wielu z tych badań nie udałoby się przeprowadzić ze względu na daleko posuniętą ochronę danych osobowych 😉 Ciekawe, czasami lekko dziwaczne, interesujące na pewno – dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej – idealne!

Jedna myśl na temat “Minihurtownia książek, a w niej „Kobieta na krańcu świata 2”, „Bzyk” i „Jutro przypłynie królowa”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s