Powieści graficzne 1 – Ristorante Paradiso, Neurokomiks

Zdarzyło mi się sporadycznie czytać komiksy czy powieści graficzne w ostatnich latach, ale od ubiegłego roku czytam je coraz częściej, zwłaszcza że i w mojej bibliotece miejskiej specjalna półka w oddziale dorosłych jest coraz lepiej zaopatrzona 🙂 Dlatego będą się tutaj też pojawiać krótkie notki z moimi wrażeniami.

Przeczytana w ramach wyzwania Book-Trotter – Japonia. Nie dość, że komiks, to jeszcze czytany od końca! Ciężko było się przestawić i połapać, ale chyba dałam radę 🙂
To historia Nicoletty, która przyjeżdża do Paryża, do matki, która opuściła ją w dzieciństwie i wyszła ponownie za mąż za właściciela bardzo specyficznej restauracji. Po co dziewczyna przyjechała? Bo próbuje się jakoś odnaleźć w życiu, odkryć własną tożsamość, być może zrozumieć matkę, a przez to siebie, no i … zakochać się.
Ciekawa forma, ale sama lektura mnie nie porwała.

A druga z prezentowanych dziś powieści?

Co tu dużo pisać? To trzeba ‚przeczytać’. Tak, ‚przeczytać’, bo na końcu okaże się … No cóż, będzie niezły twist!

To fantastyczna podróż po mózgu, po historii odkryć z nim związanych, po jego budowie, funkcjach. Można poznać badaczy mózgu na przestrzeni lat. A także przekonać się na własnej skórze, yyy, po prostu przekonać się, jak działa! Niesamowita przygoda! Myślę też, że śmiało może posłużyć jako pomoc w nauce dla starszych nastolatków 🙂 Bardzo polecam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s