Podsumowanie maj-sierpień

Po powrocie wypadałoby podsumować to, co się działo w międzyczasie – zapraszam więc na przegląd.

KSIĄŻKOWO

Ciut lepiej niż w sumie w ciągu pierwszych miesięcy tego roku (10), bo przeczytałam dwanaście książek – numeracja w całym 2022 roku ( w nawiasie, w ramach jakiego wyzwania przeczytane):

11. Spacerujący z książkami – Carsten Henn; 4/5 GR; 7/10 LC

12. Szczęśliwy los – Małgorzata Starosta; 4/5 GR; 8/10 LC

13. Korekty – Jonathan Franzen; 2/5 GR; 5/10 LC (Stosikowe losowanie; Wyzwanie LC – maj – gruba książka)

14. Łzy Odyna – Jérôme Le Gris, Benoît Dellac; 3/5 GR; 5/10 LC; powieść graficzna, 1 tom Trylogii Islandzkiej – Wężowy bóg

15. Niedaleko pada jabłko – Liane Moriarty; 5/5 GR; 8/10 LC (Trójka e-pik czerwiec – Przysłówek)

16. Świątynia kruczego boga – Jérôme Le Gris, Benoît Dellac; 3/5 GR; 6/10 LC; powieść graficzna, 2 tom Trylogii Islandzkiej – Wężowy bóg

17. Propozycja dżentelmena – Julia Quinn (Bridgertonowie 3); 4/5 GR; 7/10 LC

18. Sekrety – Danielle Steel; 3/5 GR; 5/10 LC (Stosikowe losowanie; Trójka e-pik lipiec – wakacyjni pisarze)

19. Księga utraconych imion – Kristin Harmel; 4/5 GR’ 7/10 LC (Wyzwanie LC – luty – nominowana w plebiscycie LC)

20. Umarła armia Lokiego – Jérôme Le Gris, Benoît Dellac; 4/5 GR; 7/10 LC; powieść graficzna, 3 tom Trylogii Islandzkiej – Wężowy bóg; (Trójka e-pik lipiec – coś na ochłodę)

21. Powrót do Whistle Stop – Fannie Flagg; 4/5 GR; 7/10 LC (Trójka e-pik maj – weź ze sobą mapę)

22. Miłosne tajemnice – Julia Quinn (Bridgertonowie 4); 3/5 GR; 5/10 LC (Trójka e-pik sierpień – ubierz się w kostium)

FILMOWO/SERIALOWO

Filmowo, jak z książkami, też lepiej – dwadzieścia dziewięć filmów, w tym siedem w kinie.
W maju najlepszy był (i kto wie, czy nie będzie filmem roku!) „Top Gun: Maverick” – cudowna, wspaniała zabawa w kinie; w czerwcu pierwszy obejrzany na Disneyu – „Chip i Dale: Brygada RR” – wspaniała zabawa konwencją i animacją; lipcowy hit – zdecydowanie kinowy „Elvis” – fantastyczna rola Austina Butlera!, a w sierpniu kinowa premiera „Bullet Train” – jak gdzieś ktoś napisał – połączenie Guya Ritchie z Quentinem Tarantino 🙂
Warte wzmianki są również kinowe „Downton Abbey: Nowa era”, nowy „Batman” z HBO Max, polski hit familijny Netflixa „Za duży na bajki”, Marvelowy „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” oraz czysta zabawa i uśmiech – kinowy „A oni dalej grzeszą dobry Boże”, Disneyowa „Wyprawa do dżungli” i „Pogromcy duchów: Dziedzictwo” z HBO Max.

Seriale – no tu to czyste szaleństwo – miniserial „Turysta”, sześć sezonów „Teorii Wielkiego Podrywu”, po cztery sezony „Kości” oraz „Mam na imię Earl”, dwa sezony „Mentalisty” oraz po jednym sezonie następujące seriale – „Młody Sheldon”(piąty), „Nie z tego świata (Supernatural)” (drugi), „Peacemaker” (pierwszy), „Randka z gwiazdą” (drugi), „Pozłacany wiek” (pierwszy), „The Mandalorian” (drugi), „Alf” (pierwszy) i „Rodzice” (trzeci).

Pozafilmowo czy pozaserialowo – maj to dwa półfinały i finał Eurowizji, a czerwiec dwa mecze naszej reprezentacji w piłce nożnej w Lidze Narodów.

OGÓLNIE

Na blogu pojawiło się w sumie tylko 5 wpisów, w których opisałam w nich 8 książek.

W maju byłam na Warszawskich Targach Książki, które jak zawsze były całkiem przyjemnym wydarzeniem. Czerwiec, lipiec, sierpień to trochę wypadów nad jezioro, wycieczek rowerowych oraz krótkie wakacje z jednodniową wycieczką do Kazimierza Dolnego. A od sierpnia też trochę niestety zmartwień z powodu problemów zdrowotnych w rodzinie, które zresztą ciągną się od kwietnia z punktem zwrotnym w czerwcu i konsekwencjami w sierpniu … A to mocno wpływa na moje czytanie i pisanie … choć teraz pisanie jest również formą odskoczni.

Trzymajcie kciuki!

A na zakończenie zdjęcie moich aktualnie czytanych 😉

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s